POMÁHAME

… pretože môžeme.

Chceš tiež pomáhať? Všetky čelenky, ktorých nákupom prispeješ na dobrú vec, nájdeš medzi našimi čelenkami a poznáš ich podľa štítku „charitatívna“.

Alebo jednoducho len šír dobrú myšlienku, maj srdce na dlani a pomáhaj, keď môžeš.

Všetkým, ktorí pomáhajú s nami, ďakujeme.

Ako naša pomoc funguje?

Pomáhame potrebným rôznymi spôsobmi, ale na tejto stránke nájdete informácie o našej podpore formou čeleniek, ktoré predávame, a celý čistý výťažok z tohto predaja odovzdávame raz za rok uvedeným organizáciám alebo jednotlivcom, ktoré takto podporíme.

Komu aktuálne pomáhame?


Raná péče EDA

Vypočuť, poradiť, pomôcť rodinám, kde sa narodí dieťa s postihnutím zraku. To je už viac ako 30 rokov náplňou terénnej služby Rané péče EDA.

Službu poskytujú rodinám zadarmo, v prostredí domova, kde sa dieťa cíti najlepšie.

V roku 2015 rozšírili svoju pomoc rodinám o celorepublikovú krízovú Linku EDA 800 40 50 60, kam sa môžu obrátiť všetci, ktorí riešia tému závažnej diagnózy, ťažkého úrazu alebo postihnutia. 

Od toho istého roku sú hrdým držiteľom značky „Preverená verejnoprospešná organizácia“.

Aj ty môžeš prispieť na prevádzku a aktivity tejto organizácie. Pokiaľ si kúpiš túto čelenku, my celý čistý výťažok „Edovi“ vždy po vyúčtovaní roka odovzdáme. Ďakujeme.

Komu sme už pomohli?

MIA – dievčatko so svalovou dystrofiou

 

Mia je 9-ročné dievčatko, ktoré má diagnostikovanú Kolagén VI svalovú dystrofiu. Mia je veselé, usmievavé a sympatické dievča, ktoré má slabé svaly. Chodí, ale veľa toho neprejde. Rada ale skúša a zažíva všetko ako jej zdraví rovesníci. Aby toho mohla absolvovať čo najviac, musí pravidelne cvičiť, rehabilitovať, jazdiť do kúpeľov, nosiť špeciálne ortézy, navštevovať rozličné terapie atď. To stojí rodičov veľa času, úsilia a tiež financií, a preto by sme im spoločne s vami chceli situáciu uľahčiť.

Výťažok z čeleniek pôjde na Miine pravidelné rehabilitácie. Svalová dystrofia je, žiaľ, progresívne ochorenie, to znamená, že jej zdravotný stav sa bude postupne zhoršovať. Pomôžme spoločne Mii úhradou malej časti nákladov udržať jej zdravotný stav aspoň taký, aký je.

Miina mamička zdieľa čriepky z ich života na https://www.facebook.com/obycmama a www.obycejnamama.cz. Radi inšpirujú svojím príkladom aj ostatné rodiny s deťmi so špeciálnymi potrebami. S Miou absolvujú všetko, čo sa dá. Kúpou našej špeciálnej čelenky do vlasov môžeš Miu podporiť aj ty.

Z predaja čeleniek s motívom „BELIEVE“ sa nám za rok 2022 podarilo vybrať 22.000,- Kč.

Za BJEŽ sme pridali ďalších 8.000,- Kč a rodine Mii sme odoslali spolu 30.000,- Kč.

Ďakujeme vám všetkým, ktorí ste prispeli svojím nákupom!


Centrum Anabell

sportovní čelenka bjež anabell duhová
charitativní sportovní čelenka bjež pro Anabell

Centrum Anabell ponúka pochopenie a pomocnú ruku všetkým, ktorí akokoľvek trpia poruchou príjmu potravy. Nákupom tejto charitatívnej čelenky pomôžeš aj ty.Mathilda – výcvik vodiacich psov

Nadačný fond Mathilda (ďalej tiež NF) vznikol v roku 2010 a jeho poslaním je podpora osôb s ťažkým zrakovým postihnutím. Okrem podpory a realizácie zmysluplných projektov, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom uľahčujú ich život, sa tiež zaoberajú výchovou a výcvikom vodiacich psov, ktorí sa pre mnohých z nich stávajú nenahraditeľnými pomocníkmi.

My sme za uplynulé roky s vašou pomocou mohli odovzdať Mathilde už dva finančné dary v celkovej hodnote viac ako 30 tisíc korún českých. V tejto chvíli je naša pomoc pozastavená, kým nevyberieme iný projekt týkajúci sa psíkov, ktorý by sme chceli podporiť.

Okrem finančnej podpory sme sa zapojili aj osobne. Už tri šteňatá (Vidu, Melody a Juni) sme v predvýchove mali 10 mesiacov doma a snažili sme sa, aby z nich vyrástli skvelé vodiace psy 🙂

Viac informácií o tom, čo a hlavne ako v Mathilde robia, nájdete tu

Pokiaľ nechcete čelenku, ale chcete prispieť na výcvik vodiacich psov, môžete jednoducho poslať DMS v tvare DMS OKO 30, DMS OKO 60, DMS OKO 90 na číslo 87 777 a prispieť tak Mathilde v danej výške. Veľmi pekne ďakujeme, nech už sa zapojíte akokoľvek.

 Aktivity Tomáša Slavatu

Tomáš Slavata je úspešný športovec a tiež patrón detí. Z neľahkého detstva a problémovej rodiny ho vyviedla práve motivácia pozitívne vyniknúť, na čo je šport ideálny. Stal sa tak prostriedkom jeho vlastnej záchrany. Namiesto túžby po úspechu sa však Tomáš radšej venoval práci s deťmi, čo mu zostalo dodnes. Pomáha deťom, ktoré to rovnako ako on nemali v živote jednoduché.

Tomáš neustále motivuje nielen deti z detských domovov, ale všetkých, ktorí chcú niečo dokázať, pozviechať sa a bojovať za svoj sen a cieľ. Pravidelne organizuje množstvo aktivít, do ktorých sa môže zapojiť každý. My sme Tomášovi poskytli čelenky s motivačným textom a logom „nikdy se nevzdávej“ do veľkého finále Slavata triatlon tour – série triatlonových pretekov pre deti z celej republiky.Klub Afásie

Afázia patrí medzi najvážnejšie a najkomplikovanejšie narušenie komunikačných schopností. Je to porucha už vybudovanej reči, ktorá vzniká následkom ložiskového poškodenia mozgu pri cievnej mozgovej príhode, traume, nádore, zápalových ochoreniach a pod.

Bolo nebolo, jedného krásneho dňa stretla Betka na pretekoch Od nevidim do nevidim Aničku. Obe sú športovkyne, Betka vyrába športové čelenky a Anička je šperkárka a dizajnérka. Keď sa nabudúce stretli ešte na triatlone, čo myslíte, ako to dopadlo?

Anna Steinerová je predovšetkým autorka šperkov, vo svojom štúdiu sa ale venuje aj navrhovaniu medailí alebo trofejí a rada vytvára zaujímavé projekty. Jedným z nich je aj projekt Kaa-wa. Preň Anička vytvára šperky inšpirované kávovými zrnami, dopĺňa ich o príbehy spisovateľa Jiřího Dvořáka a ilustrácie štúdia NaPOLI. Do projektu Kaa-wa sa postupne zapájajú aj ďalší umelci a kolekcia sa tak neustále rozrastá. A čo je na tom najlepšie? Z predaja každého Kaa-wového výrobku putuje časť zárobku na aktivity Klubu Afásie.

Že neviete, čo to afázia je? To nevadí, my sme to predtým tiež nevedeli. O to viac nás to zaujalo a rozhodli sme sa klub tiež podporiť. Martina Kupsová z ateliéru NaPoli navrhla dizajn čelenky s rozkošným fenekom a kávovými zrnkami, ktorej nákupom ste aj vy mohli prispieť veľkou čiastkou Klubu Afásie.

 Happy Tail

Milujeme psy (inak to snáď ani nejde). Dlhé roky nám robili spoločnosť dvaja ryšaví psí velikáni – čo do veľkosti duše a prejavovanej lásky – a preto sme neváhali, keď sme mali príležitosť podporiť projekt, ktorý pomáha všetkým psíkom, ktorí to potrebujú.

Happy Tail, z. s., založili študenti odboru veterinárstva, ktorí rovnako ako my nemôžu bez chlpáčov byť a vymýšľajú a realizujú všemožné aktivity, ktoré im pomáhajú. Zháňajú finančné prostriedky pre psíkov z útulkov, snažia sa zlepšiť tamojšie prostredie, zachraňovať zvieratá z nevyhovujúcich podmienok, združujú bezproblémových majiteľov a chovateľov a poskytujú bezplatné poradenstvo všetkým majiteľom psov.

Pre Happy Tail sme vytvorili krásne čelenky, ktorých nákupom prispejeme my aj vy na plnú misku dobrého krmiva psíkom, ktorí nemali šťastie na fajn domov.

Viac informácií o projekte Happy Tail nájdete na www.happy-tail.cz.Od nevidim do nevidim

Od nevidim do nevidim sú charitatívne bežecké preteky organizované nevidiacim bežcom a horolezcom Honzom Říhom. Tento projekt sme veľmi radi niekoľko rokov podporovali výrobou a predajom čeleniek s mottom pretekov. Tieto čelenky mohli získať účastníci pretekov alebo si ich mohol kúpiť ktokoľvek z vás a podporiť tak aktivity Honzu Říhy.

Preteky Od nevidim do nevidim každý rok podporujú niekoho, kto potrebuje pomôcť vzhľadom na zdravotnú indispozíciu alebo neľahký osud.Dobrý anjel

Nadácii Dobrý anjel prispievame pravidelne. Máme istotu, že naše peniaze sú do posledného haliera posielané rodinám, ktorým choroba prekazila alebo sťažila šťastný rodinný život. Obnos, ktorý chcete rodinám posielať, si môžete zvoliť podľa svojich možností a verte, že aj malá suma mesačne pomáha.

Zapojte sa s nami a vedzte, že to budú vaše najlepšie vynaložené peniaze.

Viac informácií nájdete na webových stránkach Dobrého anjela www.dobryanjel.sk.

Prihlásenie zavrieť