Príbeh značky BJEŽ

Mnoho žien odmalička túži po vlnitých vlasoch a len čo dospejú do určitého veku, často vydávajú nemalé úsilie na tvorenie vĺn a vlniek alebo aspoň obdivujú romantické kučery a neprestávajú o nich snívať. Ja žijem s vlnitými vlasmi od narodenia, a tak poznám aj ich odvrátenú stránku. Veľmi ťažko ich skrotíte :) Vlajúce a prekážajúce vlasy pri behu, volejbale, joge, ale aj na horskej túre, to pozná takmer každá žena a len máloktorej to neprekáža. Šport ma sprevádza celý život, a tak som tento problém musela riešiť neustále.  

Od rodiny k čelenke

Založenie rodiny u nás, aktívnych žien, prináša nové výzvy. Jednou z nich je aj čas, ktorého náhle máme pomerne málo. Tak som začala behať. Nikam som nemusela dochádzať, proste som vzala topánky a vybehla. V tú chvíľu som opäť začala bojovať s poletujúcimi a prekážajúcimi vlasmi. Prišla teda na rad čelenka. Kúpila som si ich veľa, ale žiadna sa mi neosvedčila. Pri behu skĺzavali z hlavy, tlačili alebo ma z nich bolela hlava. Žiadny spoľahlivý kúsok som nemohla v bežných obchodoch nájsť. 

Ako to už býva, zohnať niečo jednoduché a zároveň funkčné nebolo len tak. Nech som sa akokoľvek snažila, nedokázala som nájsť čelenku, ktorá by pri behu zostala  po celý čas na rovnakom mieste, na ktoré som si ju nasadila. Uznajte sami, to je u športovej čelenky dosť zásadný problém.

Vlastnými silami

Rozhodla som sa nevzdávať to a pustila som sa do výroby vlastnej čelenky. Usilovne som šila, skúšala rôzne materiály, hľadala inšpiráciu v zahraničí a podarilo sa. Jedného krásneho dňa som sa dočkala. Vybehla som s čelenkou, ktorá zostala presne tam, kde som ju pred štartom zanechala. A doma v skrini to rozhodne nebolo :)  O svoju radosť som sa chcela podeliť s celým svetom, pretože som si bola istá, že podobný problém určite neriešim len ja. 

Bětka Ježková – zakladateľka BJEŽ

Vrhla som sa do podnikania a založila značku BJEŽ®. Názov „BJEŽ“ vznikol preto, že je to najmä skratka môjho mena a celkom sa hodilo, že je to aj trochu skomolenina slova „bež“. Neznamená to ale, že by naše výrobky boli určené len pre ľudí, ktorí sa venujú behu…

Najprv som vyrábala čelenky sama, potom mi začala pomáhať kamarátka (skúsená krajčírka) a pribúdali ďalšie pomocné sily. Teraz je nás už päť a väčšinu našich produktov vyrábajú ďalšie šikovné ruky krajčírok a pletiarok zo Zlínska. Aj produkty pribúdajú, snažíme sa vypočuť vaše priania a okrem štýlových čeleniek, ktoré sú našou vlajkovou loďou, sme veľmi skoro pridali aj ďalšie druhy čeleniek, ktoré sami vymýšľame, tlačíme, šijeme a pletieme. Celý tím sa snaží, aby ste mali z našich výrobkov radosť a aby každý kontakt s nami a našimi výrobkami bol vždy príjemný. 

Našou ďalšou veľkou misiou je podieľať sa na propagácii športu a zdravého životného štýlu. Baví nás nadväzovať partnerstvá v rámci rozmanitých športových akcií a projektov väčšieho i menšieho rozsahu. Podporujeme tiež mnoho charitatívnych aktivít a často sa týchto akcií zúčastňujeme aj v rámci pretekov. 

Ctíme prírodu, veľmi radi v nej trávime čas a chceme, aby zostávala stále krásna aj pre naše deti a ich deti. Preto našu výrobu, obaly a celú našu činnosť robíme tak, aby sme čo najviac šetrili prostredie okolo nás. Nie je to pre nás len prázdny pojem a momentálna móda, čo spoznáte napríklad aj podľa balíčka, v ktorom doručujeme naše produkty.

Český výrobok

Všetky naše výrobky sa starostlivo vyrábajú v Českej republike, s dôrazom na ich kvalitu. Materiály, ktoré používame na výrobu čeleniek a ostatných produktov, sa vždy snažíme prednostne odoberať od dodávateľov z ČR.

 

„Najväčšiu radosť budem mať, keď si aj vďaka čelenke BJEŽ® pohyb užiješ a zvíťazíš  pokojne len sama alebo sám nad sebou!“

– Bětka Ježková, zakladateľka BJEŽ®


Naša partia

Alice Karbulková

objednávky, športové akcie

Alice je najdôležitejší článok našej zákazníckej sekcie. Stará sa o to, aby ste dostali, čo ste si objednali, aby ste mali z balíčka radosť a aby vás pokiaľ možno priam nadchol. Má dôležitý poradný hlas pri výrobe našich produktov a je tiež dôležitá členka našich výjazdových akcií. Tam, kde uvidíte náš stánok, tam bude niekde nablízku dosť pravdepodobne aj Alice. Založila obľúbený a vo švoch praskajúci atletický klub pre deti, kde pôsobí aj ako hlavná trénerka. Je to nadšená bežkyňa, môžete ju stretnúť po celom Česku v bežeckom alebo turistickom oblečení alebo s race beltom a štartovným číslom na nejakých bežeckých pretekoch, ktorých má na konte mnoho. Nebojí sa pritom ani veľkých a ďalekých ultra výziev. 

Kristina Nováková

B2B spolupráca, PR, influencer scout

Kris je hlavnou spojkou medzi obchodnými partnermi a centrálou BJEŽ. Najradšej vyhľadáva nové predajné miesta a otvára BJEŽ dvere do obchodov nielen v ČR, ale tiež na Slovensku či na západ od českých hraníc. Stretnúť ju môžete na služobných cestách po Česku, na ktorých nadväzuje kontakty, uzatvára spojenectvá so športovými obchodmi, predáva stojany či prezentuje nové produkty. Okrem toho objavuje ambasádorov a influencerov a hrdo nosí naše čelenky, nákrčníky a čapice. 

Keď Kris nebrázdi republiku, najradšej behá, pláva, hádže kettlebelly, cestuje obytnou dodávkou po Európe a chodí dlhé trasy pešo. Najďalej zatiaľ došla z Bilbaa do Santiaga de Compostella.


 

Iva Peláková

marketing

Ivča je najdôležitejším článkom našej marketingovej sekcie. Marketing, komunikácia, plánovanie, analýzy, realizácia, meeting, briefing, brainstorming – Ivča to má všetko v malíčku. Dokáže vybaviť všetko, čo si vymyslíme, na všetko vie vymyslieť tabuľku a zvláda to všetko pekne naplánovať. Aj ona má samozrejme dôležitý poradný hlas pri tvorbe našich produktov a stará sa o to, aby sa každý, kto o to má záujem, dozvedel, prečo sú BJEŽ produkty pre neho to naj. Keď si Ivča potrebuje oddýchnuť alebo vyčistiť hlavu, vyrazí na bicykel alebo do hôr.

Lenka Třísková

showroom, back office

Lenka je oporou našej zákazníckej, B2B i marketingovej sekcie. Náš showroom, účtovný program a plné police v našom sklade, to sú jej miesta pôsobenia a tým vládne :)  Lenka sa skrátka stará o to, aby sme mali všetkého dostatok a aby to v našej základni skvele klapalo. 

Keď nastane správna konštelácia hviezd, Lenka rada vybieha do okolia. Je to nadšená, večne začínajúca bežkyňa. V lete ju môžete stretnúť na rozmanitých hudobných festivaloch. 

 

 

Bětka Ježková

konateľka

Bětka za to všetko môže. BJEŽ vydupala zo zeme od nuly a táto značka sa stala stopercentnou súčasťou jej života. Denne pracuje na tom, aby značka bola taká, akú ju chce mať – kvalitná, férová, funkčná, priateľská, ľudská a podobne. Aj keď nie je pri počítači, na BJEŽ myslí minimálne každých desať minút :) Dlhší interval nastáva snáď len vtedy, keď je niekde na horách alebo kdekoľvek v prírode bez ľudí (alebo skôr len s tými svojimi). To má najradšej a najviac ju to nabíja. Miluje športové prostredie, rada športuje, ale jej životné krédo je „nič sa nemá preháňať“. V štartovnom poli B7 ju teda zrejme nestretnete, ale na nejakých triatlonových pretekoch pravdepodobne áno… Vedľa pretekárskej trasy, s transparentom v ruke :))

Ak by ste s nami chceli spolupracovať, zavolajte alebo napíšte

Prihlásenie zavrieť