Materiály, ktoré používame

Na výbere materiálov pre naše výrobky si dávame veľmi záležať. Materiály osobne testujeme a možno práve preto niekedy trvá trochu dlhšie, než nový výrobok uzrie svetlo sveta. Napriek tomu si myslíme, že je nesmierne dôležité všetko poriadne vyskúšať a presvedčiť sa o funkčnosti materiálu a o tom, ako sa chová a či dokáže dlho slúžiť tak, ako si u výrobku predstavujeme. Chceme tým tiež prispieť k ochrane životného prostredia a mať istotu, že náš výrobok bude možné používať dlhodobo a bez nutnosti skorej výmeny. Je pre nás dôležitejšie venovať tomuto testovaniu a vývoju výrobku viac času, ako chrliť desiatky nových výrobkov bez overenia ich kvality.

Merino čelenky

x

prémiový funkčný úplet na zateplenie a príjemné nosenie

x

najkvalitnejšia merino vlna

x

prémiový funkčný úplet na zateplenie a príjemné nosenie

x

najkvalitnejšia merino vlna

 

Priadza na naše čelenky pochádza od ovečiek z Južnej Ameriky a je „mulesing free“. Táto 100 % merino vlna sa získava z voľne žijúcich oviec. Vlna má GOTS certifikát a získava sa humánnym spôsobom. Máme tak istotu, že ovečky počas strihania netrpeli, a je dosť možné, že dokonca spokojne vrteli chvostíkmi :)

Priadza má aj certifikát Oeko-Tex® Standard 100, Class I.

To znamená, že priadza bola testovaná a potvrdilo sa, že neobsahuje žiadne nebezpečné a škodlivé chemikálie a ľudia ju môžu bez obáv používať. Class I je najvyšší stupeň certifikácie, ktorý zaručuje bezchybnosť tejto priadze a jej vhodnosť na výrobky pre bábätká a malé deti (vo veku 0 až 3 rokov).

Ako sa o pletené merino čelenky starať?

Vlna, z ktorej čelenky pletieme, je ošetrená úpravou Superwash. To znamená, že ju môžete vyprať v práčke programom na jemnú bielizeň. Odporúčame však čelenku iba jemne prať v rukách. Navyše máme niekoľko rád od výrobcu vlny, ako sa o tento materiál starať.

  • Môžete pridať malé množstvo pracieho prostriedku (bez enzýmov, bielidiel a rozjasňovačov).
  • Nepoužívajte na vlnené výrobky aviváž ani iné zmäkčovadlá (vlnené vlákna potom zmäknú až príliš a môžu sa rozpadať).
  • Nenechávajte výrobky ležať vo vode a príliš nasiaknuť!
  • Nesušte ich zavesené – namiesto toho rozložte výrobok na podložku, jemne ho vytvarujte a nechajte ho vyschnúť.

Čelenky ACTIVE

běžecká čelenka do chladnějšího počasí

 

Materiál pre tieto čelenky pochádza z Európskej únie, konkrétne z Talianska. Ide o zmes polyesteru a elastanu.

Vybrali sme pre vás materiál, ktorý je priedušný, ale vietor ho neprefúkne. Je pružný vo všetkých štyroch smeroch, takže sa výborne prispôsobí hlave. Dôležité tiež je, že aj tento materiál si drží tvar. Nestane sa teda, že by sa pri normálnom a šetrnom zaobchádzaní čelenka nepekne vyťahala.

Materiál dobre saje vlhkosť a vďaka jemnej vnútornej strane je veľmi príjemný na nosenie. Čelenka je na zadnej strane zošitá plochým švom, takže jej nosenie je maximálne pohodlné.

Tieto čelenky odporúčame nosiť skôr do chladnejšieho počasia. Na to teplé máme lepších adeptov :)

 

Prihlásenie zavrieť